Güzelleştiren vitaminler

Vitaminlerin cilt uzerindeki etkileri birbirlerinden farklı. İşte vitaminler ve cilde etkileri...

A Vitamini: Cilt gelişimi için zorunlu bir vitamin. Cilt tarafından emilebilir. Cildimizin rengini düzenler, güneşin yıpratıcı etkisini ve oluşturduğu lekeleri azaltır. Hücre yenilenmesini ve çoğalmasını sağlar. Özellikle kuru, yıpranmış, çatlamış ve olgun ciltler için gereklidir. Günümüzde yaygın ve popüler olarak kullanılan ant-i aging bakım ürünlerinin içerdiği etken madde saf A vitamini asidi olan RETİNOL dür.


E Vitamini: Serbest radikallerin cilt üzerindeki etkilerini azaltır. Bu etkisiyle son yıllarda kremlerin yanında şampuan, güneş kremleri, makyaj malzemelerinde de sıkça kullanılır. Yüzeysel kırışıklıkları azaltır, cilde nem sağlar, elastin ve kollegen liflerin direncini artırır, cildi zararlı güneş ışınlarından korur, yıpranmış ciltleri onarır.

C vitamini: C vitamininin kozmetikte kullanımı çok yeni. Isı ve ışığa karşı çok hassas olan c vitaminini korumak oldukça zor. Daha cok olgun ciltler için kullanımda. Yıpranmış ciltlerin onarımında E vitamine destek olur. Kollagen üretimini artırır. İnce cizgilerin azalmasında etkili. C vitamini önemli bir anti oksidan. ANTİOKSİDAN lar; serbest radikalleri zararsız maddelere dönüştürürler. C vitamininin en önemli faydalarından biri, cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilmesi, melanin üretimini azaltıcı etkisi sayesinde cildi lekelenmekten korumasıdır.

B, F, ve K Vitaminleri de kozmetikte kullanılmakla beraber, A, E ve C vitaminleri kadar yaygın değil.

 


Site sadece vitaminler hakkında genel bilgiler içerir. Herhangi bir hastalık durumunda doktorunuza danışınız.
Vitaminler.org / Gizlilik